İbrahim Alimoğlu

Kendimi bildim bileli iş dünyasının içindeyim. Mermer sektörünün devinimi çok yüksek ve yoğun mesai gerektiriyor. Ancak bu yoğunluğun arasında daima sanat faaliyetlerinin içinde oldum. Etnografik öğelere olan özel merakım nedeniyle uzun zamandır koleksiyon yapma gayretim var. 2011 yılında sanatsever dostlarla yola çıkarken Afyonkarahisar halkına hangi alanlarda hizmet verebileceğimizi düşündüğümde, bahsettiğim özel merakımın da etkisiyle şehrimize yeni bir soluk kazandıracak ve halkımızı kültürel unsurlarla kaynaştıracak etkinlik ve faaliyetlere yönelebileceğimiz fikri doğdu.

Bir Afyonkarahisarlı olarak, doğup büyüdüğüm bu şehri, ülke çapında hak ettiği yere taşımak, şehrimizin ekonomisine katkı sağlamanın yanında kültür sanat faaliyetlerine de elimizden geldiğince destek vermek için sanatsever dostlarla birlikte, aşkla ve büyük bir gayretle çalışmalarımıza başladık.

Başlangıçta AKSAM bir hayaldi. Biz bir hayale inandık. Geldiğimiz noktada büyük bir iftiharla görüyoruz ki hayal ettiğimiz şey Afyon için bir gerçekliğe dönüşmüş ve halkımız tarafından büyük teveccühle karşılanmıştır. Sanat topluluklarımız ve kültür ve edebiyata yönelik muhtelif kurslarımızla bini aşkın Afyonkarahisarlı’ya hizmet veriyoruz. Kurslarımızda çoğu akademisyen olmak üzere her biri kendi çapında uzman eğitimciler görev alıyorlar. Henüz yeni başladığımız ve kayıtlarını aldığımız AKSAM Çocuk Sanat Akademisi gelecek için büyük şeyler vaad ediyor şimdiden.

Aradan geçen birkaç yıl içinde gerek hocalarımızın büyük desteği gerekse Afyon halkının yüksek teveccühü ile AKSAM, şehrimiz için bir kültür markasıdır artık. Gururla ve teşekkürlerimle ifade etmeliyim ki yapılan çalışmalar artık bizleri aşmıştır, ülke çapında değer ifade etmektedir.

İnsanların içine bir ışık düşürme niyetiyle çıktığımız bu yolda, iki yılda gerçekleşenler gelecek adına umutlarımızı perçinliyor…

İbrahim ALİMOĞLU

     Yönetim Kurulu Başkanı